phone phone
menu Rezerwacja Online

Świnoujście

phone Świnoujście 0 oC
data przyjazdu
data wyjazdu
2
Gości
Bez dzieci
Gości
Dziecko
Dziecko
wybierz
szukaj
Wyczyść
Zamknij
Wybierz date przyjazdu

Świnoujście

Z piękną szeroką plażą i wyjątkowo ciepłymi wodami

  Świnoujście - uzdrowisko, którego walory klimatyczne doceniono już w 1826 roku, z piękną szeroką plażą i wyjątkowo ciepłymi wodami Morza Bałtyckiego. Nadmorska plaża, od lat wyróżniana za czystość i zagospodarowanie „Błękitną Flagą”, w najszerszym miejscu ma nawet 130 m szerokości i jest najbardziej rozległą na całym polskim wybrzeżu.

  Miasto położone w strefie klimatu umiarkowanego pod wpływem ciepłych prądów znad Oceanu Atlantyckiego. Pogoda zmienna bez gwałtownych zmian temperatur, zimy łagodne, opadów mało, wiatr słaby w porównaniu z innymi miejscami na wybrzeżu.

W Świnoujściu jest wyjątkowo

ciepłe Morze Bałtyckie

  Latem prądy podnoszą temperaturę wody nawet do 26‘C. W połączeniu z unikalną fauną i florą, położeniem na 44 wyspach oraz czystą i szeroką plażą, czyni to miasto z częścią uzdrowiskową najatrakcyjniejszym miejscem wybrzeża. Piaszczysta plaża corocznie poszerza się dzięki cofaniu się morskiej wody. Kąpielisko jest dość płytkie. Plaże okalają lasy sosnowe, bukowe i wydmy. Niedaleko rezerwat ptaków z kormoranami. Liczne deptaki, trasy rowerowe, kajakowe oraz trzy promenady.

Ciekawe miejsca

w Świnoujściu

 • wiatrak Stawa Młyny – symbol miasta i znak nawigacyjny
 • latarnia morska Królowa jasności – najwyższa ceglana na świecie, ma 68 m wysokości
 • fontanna z 2015 roku upamiętniająca 250-lecie nadania praw miejskich – stalowa kula średnicy 2 metrów zatopiona częściowo w wodzie
 • Park Nadmorski i Park Zdrojowy – pomiędzy częścią uzdrowiskową z promenadą a śródmieściem z galerią handlową, kinem 3D i sklepami
 • 12 kilometrowa Promenada od dzielnicy uzdrowiskowej do granicy z Niemcami z eleganckimi sklepami, restauracjami oraz muszlą koncertową. Promenada Zdrowia z traktem spacerowym i ścieżką rowerową wzdłuż pasa lasu nadmorskiego. Promenada Nowa wzdłuż wydm.
 • Aquapark
 • Oceanarium
 • Podziemne Miasto
 • muzea: Obrony Wybrzeża w Forcie Gerharda, Rybołówstwa Morskiego, Historii Twierdzy Świnoujście
 • dla miłośników żeglarstwa marina, odległa około 800 m od apartamentów Albus
 • szkoła Kitesurfingu na plaży, blisko apartamentów Albus
 • Karsiborska Kępa z rezerwatem ptaków
 • możliwość wycieczek promowych do Szwecji (Ystad, Trelleborg)
 • biura turystyczne z szeroką ofertą wycieczek w bliższe i dalsze miejsca (Latarnia morska, 44 wyspy, Szczecin, Berlin i Poczdam, Hamburg i Lubeka, Cesarskie kurorty Ahlbeck i Heringsdorf, Peenemunde gdzie produkowano i testowano rakiety V2, Wyspa Uznam, Wyspa Rugia, Kopenhaga i Zamek Hamleta).
 • godne polecenia gastronomiczne obiekty - jeśli tylko zdecydujecie się na spacer i pokonanie odległości 2000 m przez piękny Park Zdrojowy do Centrum, to na pewno RESTAURACJA "El PAPA - PILAR" przy ul. Bohaterów Września 83B (tel: 577.123.665), zawsze pyszne i zdrowe jedzenie, przygotowane i podane ze starannością - polecam.
 • kolejne ciekawe miejsce, gdzie możemy też wykwintnie i ze smakiem  zjeść to RESTAURACJA PROMENADA. Są trzy Promenady w Świnoujściu ale nam najbliższa, przy ul. Uzdrowiskowej 38A oddalona o 350 metrów, przyjemna z przemiłą, zgraną obsługą i pysznym różnorakim jedzeniem, na co dzień i od święta (www.restauracjapromenada.pl).

  Świnoujście to wyjątkowe miejsce, w którym każdy turysta znajdzie atrakcje dla siebie: zarówno miłośnicy turystyki aktywnej, jak i osoby chcące zregenerować swoje siły w trakcie urlopu, uwielbiające leniuchowanie nad wodą. W czasie wypoczynku bardzo ważny jest komfortowy nocleg, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zarezerwowania prywatnej kwatery w jednym z nowoczesnych apartamentowców. Budynki znajdują się w wyjątkowej lokalizacji, w niewielkiej odległości od morza, niedaleko ujścia Świny i blisko najciekawszych, godnych odwiedzenia punktów w mieście.

  Wyjątkowe lokalizacje obiektów to nie wszystko. Apartamenty są doskonale wyposażone, dzięki czemu można w nich wygodnie wypocząć po aktywnym dniu. To idealne miejsce nawet dla osób starszych, dla par i rodzin, w budynkach znajdują się windy i pełne zaplecze gastronomiczne. Zapraszamy do sprawdzenia na mapie położenia naszych kwater i rezerwacji wolnych terminów. Choć kwatery są nowoczesne i świetnie wyposażone, oferujemy noclegi w przystępnych cenach.

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek w Nadmorskiej Dzielnicy Uzdrowiska Świnoujście.

Zapisz się do newslettera.

© 2024 Laba Time - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl